مرجع مقالات رسمی طراحی و ساخت سایت مرجع مقالات رسمی طراحی و ساخت سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی و ساخت سایت

رفع خطای status access violation در کروم


یک کدام از خطاهایی که ممکنه در مرورگر کروم باهاش مواجه بشین، طراحی سایت کد خطای status access violation می‌باشد. حتی‌د‌ر جدیدترین ورژن کروم که Chrome Canary میباشد هم این غلط صورت میده. علاوه بر این در Microsoft Edge که از زیرمجموعه‌های کروم به اکانت میاد، خطای status access violation مشاهده میشه. در‌این نوشته‌علمی توضیح داده میشه که‌این کد غلط چی است و چرا ساخت و ساز میشه و همینطور ما بهتون در رفع خطای تولید گردیده، امداد می‌کنیم. پس یار و همدم ما باشین.

کد خطای status access violation چیه؟
کد خطای status access violation معمولاً هنگامی چهره میده که یا این که قصد دارین یه پنجره یا این که تب تازه گشوده کنین، یا میخواین آپ تو دیت رسانی ها و به روز ها رو محاسبه کنین. این کد نادرست در مرورگر کروم شما به صورت پایین ظواهر میشه:

 

وقتی که با چنین کاغذ ای مواجه میشین، همونطور که مشاهده می کنین در بالای برگه خطای «!Aw, Snap» ظواهر میشه. ولی بعضی وقت ها هم خطای «can’t open this page» مشاهده میشه و پس از اون کد خطای STATUS ACCESS VIOLATION میباشد. در واقع مخاطب بر پایه ی کد خطایی که باهاش مواجه گردیده، می تونه مجموعاَ اشتباه رو رفع کنه.

اما غیر از این کد غلط، گوگل کروم جدیداً کدهای خطای دیگه ای رو هم در صفحه های Aw, Snap اکران میده که عبارتند از:

chrome error code 5 یا این که کد خطای ۵ کروم
status_invalid_image_hash
status_breakpoint
out of memory
کلیه این کدهای غلط در مرورگر کروم ظواهر میشن و هریک به طرز متفاوتی حل و رفع میشن.

Access Violation یک خطای در اختیار گرفتن نشده یا این که unhandled می‌باشد. این غلط دقیقاً هنگامی ساخت‌و‌ساز میشه که تنی چند از کدهای نرم‌افزار کارایی دارن روی یاد‌ تاثیر گذار باشن، ولی به اون خاطر اذن‌ یا این که تنی چند از کدها تخصیص داده نشده.

سوال
رفع خطای status access violation در کروم
خاطر یا این که Memory یه قسمت اصلی و اصلی از گوشه و کنار و فضای هر سیستم دلیل یا این که نرم افزار میباشد و پراستفاده‌ترین و در دسترس‌ترین منبعی می باشد که در واقع راس و هسته اون فضا و دور و بر رو تشکیل میده. در نصیب‌ها و فضاهای محاسباتی، خاطر کامپیوتر در قسمت‌های مختلفی تنظیمات میشه که به اونها memory allocations هم گفته میشه و اشکال خاصی از داده ها و اطلاعات درین مناطق ذخیره میشه. برای مثال برای سیستم برهان یه allocation یا این که اختصاص خاص و ویژه وجود داره. در واقع این allocation یه حیطه از خاطر است که همه نرم افزار های وابسته به دور و اطراف کامپیوتر رو در خودش جا داده. هر ایلیکیشن مو جود روی سیستم که در درحال حاضر اجرا می‌باشد، به بخشی از این خاطر نیاز داره و ازش استعمال میکنه.

در وقتی که یه نرم افزار همت میکنه به اون allocation ذخیره گردیده در خاطر که به وسیله سیستم ادله نگهداری میشه، دسترسی پیدا کنه، یه نقض دسترسی خاطر یا این که memory access violation تولید میشه و خطای status access violation ساخت و ساز میشه. همت اون نرم افزار برای اون منبع از خاطر، ناموفق می‌باشد.

 

انگیزه این که به‌این غلط unhandled گفته میشه اینه که در واقع نویسندگان کدها انتظارش رو نداشتن و تصور نمی‌کردن که کدهاشون پذیرفته نشه، به این ترتیب به همین انگیزه، این اشتباه در اختیار گرفتن نشده میباشد.

خطاهای access violation اکثر اوقات متداول و رایج نیستن و معمولاً مختص به یه سیستم اختصاصی بفرد و تنظیمات و موقعیت ویژه اون هستن. همینطور این نوع غلط معمولاً خطاهای دیگه‌ای رو به یار دارن و زمانی چهره میدن، خطای پیش از اونها اهمیت پیدا میکنه. در تشخیص و شناسایی انگیزه خطاهای Access Violations (به اختصار AV نامیده میشن) همواره اقدامات، عملکردها و موقعیت رایانه فردی و خاطر پیش از خطای AV اهمیت داشته. پیغام خطای AV از یه بخش زیر سطح سیستم دلیل ناشی میشه.

سفارش برای مطالعه
رفع خطای This site can’t be reached در کروم و فایرفاکس با ۶ شیوه متفاوت
خب پس در واقع وقتی که شما با کد خطای status access violation مواجه میشین، ینی مرورگر کروم شما در وضعیت و موقعیت access violation قرار گرفته و نمی تونه به یاد سیستم برهان شما دسترسی پیدا کنه.

چاره های رفع کد خطای status access violation
خب تا اینجا متوجه شدیم که اصن کد خطای status_access_violation چی می‌باشد و به چه علتی ساخت میشه. فعلا قصد داریم جدیدترین و بی آلایش ترین راهکارها رو بهتون ارائه بدیم تا بتونین این غلط رو رفع کنین.

راه‌حل اولیه
یکی راهکارها برای رفع این اشتباه، آپدیت رسانی و آپ تو دیت مرورگر کروم میباشد. اگه شما در اکنون به کارگیری از یه ورژن کهن گوگل کروم هستین و با ارور status access violation مواجه میشن، مرورگر رو به پایانی و جدیدترین ورژن اون به روز کنین، کروم رو restart کنین و مجدد آزمون کنین. به خواسته آپدیت رسانی chrome پروسه پایین رو انجام به‌این:

در سیستم کامپیوتر خودتون، مرورگر کروم رو گشوده کنین.
در ابتدا سمت راست، بر روی سه نقطه‌ای که به طور ستونی روی هم قرار دارن و آیتم‌ها و آپشن‌های بیشتری از کروم رو نشون میدن، کلیک کنین.
مورد Update Google Chrome رو گزینش کنین (اعتنا داشته باشین چنانچه که‌این مورد رو پیدا نکردین، شما در درحال حاضر به کار گیری از به روزترین ورژن کروم هستین).
روی Relaunch کلیک کنین.
در ۹۰ درصد مواقع با به کارگیری از این‌شیوه حل، ارور رفع میشه، اما در صورتی‌که که بعداز انجام این فعالیت همچنان با این غلط روبرو شدین، از چاره دوم استعمال کنین.

راه‌حل دوم
چاره دوم هم یه راه‌حل ریلکس و آسونه و به رفع کد خطای status access violation یاری میکنه. در‌این راهکار، فرایند تحت رو یکی از یکی‌از طی کنین:

شرایط ظریف نرم‌افزار کروم رو پیدا کنین. شما می بایست از روش ذیل بدین برنامه دست پیدا کنین: c;/Program Files/Google/Chrome/Apllication
فولدر chrome در حالا اجرا رو به هر اسم دیگه‌ای به جزء chrome، تغییر و تحول اسم (rename) به این، به عنوان مثال chm بزنین.
مرورگر کروم رو گشوده کنین و ببینین که آیا مجدد نادرست براتون اکران داده میشه یا این که خیر.
سفارش برای مطالعه
بلاک نوتیفیکیشن های notifications کروم
علاوه بر دو تا راه‌حل نقل شده در ابتدا، راهکارهای دیگه‌ای هم برای رفع این ارور سفارش شدن، برای مثال:

برگه رو یکسری توشه مجدداً بارگیری یا این که refresh کنین.
با فعال یا این که غیرفعال کردن پلاگین های کروم کارایی کنین خلل رو رفع کنین.
مرورگر رو به پیکربندی پیش فرض یا این که default ریست کنین.
یه پروفایل کاربری تازه ساخت‌و‌ساز کنین.
مرورگر رو مجدد نصب کنین.
همونطور که گفته شد خطای status access violation ، ارور متداول و رایجی وجود ندارد و برای تعداد پاره ای از یوزرها فیس میده، بدین ترتیب تا به امروز راه‌حل های متعددی برای رفع اون ارائه نشده. اگه شما در مواجه با این اشتباه، چاره دیگه‌ای غیر از دو تا راه‌حل بالا رو آزمون کردین و پیروز به رفع این کد نادرست شدین، لطفاً در بخش کامنت‌ها، با ما و بقیه یوزرها به اشتراک بذارین.


برچسب: طراحی سایت،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۲۱:۴۶ توسط:علی موضوع: نظرات (0)